Кашель – лікувати чи сам пройде?

Кашель – це захисний рефлекс організму, придуманої природою для того, щоб очистити легкі та дихальні шляхи від слизу, вірусів, бактерій, алергенів та сторонніх тіл. За посиланням https://zhitomir.in.ua/antitusin-tabletki-dlya-yakogo-kashlyu/ ви дізнаєтеся, якими таблетками найкраще лікувати кашель і які повинні бути дозування.

Як запускається кашель?

Фізіологічно влаштовано так, що в клітинах епітелію дихальних шляхів щодня синтезується невелика кількість слизу для зволоження трахеї та бронхів та поглинання дрібних частинок, що вдихаються з повітрям – це перешкоджає їх попаданню у легені. Кашель потрібен організму, адже він видаляє скупчення слизу та допомагає очистити дихальні шляхи.

Разом з тим кашель – основний симптом, що супроводжує різні інфекції дихальної системи, такі як ГРВІ, бронхіт, ларингіт та ін. При запаленні утворення мокротиння посилюється, воно може стає густим – таку складно “відкашляти”, тому напади кашлю частішають і посилюються.

Як розвивається кашель?

Як правило, кашель проходить у своєму розвитку 2 етапи:

  1. Непродуктивний або сухий кашель, який виникає на початку ГРВІ. Напади можуть бути виснажливими, іноді виникає біль у горлі або грудях, мокротиння при цьому не спостерігається. Завдання лікаря на даному етапі – перевести кашель у наступну стадію, тобто у вологий кашель.
  2. Продуктивний чи вологий кашель. Для нього характерне виділення мокротиння і завдання лікаря — докласти всіх зусиль для того, щоб мокротиння стало рідким і змогло безперешкодно «відходити» з легенів та бронхів. Продуктивний кашель допомагає очистити бронхи і легені від мокротиння, що накопичилося, і одужати.

Кашель – лікувати чи сам пройде?

Як знайти причину кашлю?

Причин для кашлю дуже багато – від ГРВІ до хронічного тонзиліту. Щоб допомогти пацієнтові позбутися неприємного симптому, важливо в першу чергу визначити першопричину. Для цього терапевт докладно розпитує, коли виник кашель, як часто він турбує, після чого виник і т.д. Після чого проводить аускультацію, тобто «вислуховує» органи дихання та призначає низку досліджень: загальний аналіз крові, аналіз мокротиння, рентгенограму, а також спірометрію чи комп’ютерну томографію. При необхідності можуть бути залучені до консультації пульмонолог, оториноларинголог або алерголог.

Як лікувати кашель?

Якщо кашель супроводжується підвищеною температурою, краще провести кілька днів у ліжку, давши організму можливість на відновлення

Потрібно розширити питний режим за рахунок чистої води для розрідження мокротиння та покращення її відходження

Використовуйте перкусійний масаж грудної клітки, завдаючи по долоні в різних ділянках грудей ритмічні удари кулаком. Це покращує відходження мокротиння та циркуляцію крові, що зрештою покращує харчування легеневої тканини та зменшує набряклість.

Спробуйте інгаляції на небулайзері з лужною мінералкою чи фізрозчином

Візьміть на озброєння препарат із багатофункціональною дією, який зможе полегшити дихання при кашлі, зменшити запалення та відновити тканини органів дихання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *